ALO w Terespolu zachęca uczniów do składania wniosków i zapisania się do terespolskiego liceum. Kandydaci do klas pierwszych mają możliwość wybierania spośród profili takich jak m.in. medyczna, mundurowa, celno-skarbowa czy OPW.

Trwają zapisy do szkół ponadpodstawowych w systemie elektronicznego naboru. Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu zaprasza uczniów do składania wniosków i nauki w szkole, która jako jedyna w powiecie jest objęta patronatem Ministra Obrony Narodowej. Od 17 maja do 31 maja prowadzona jest rekrutacja do klasy wojskowej, istnieje możliwość złożenia dokumentów do tej klasy w wersji papierowej po zakończonym naborze elektronicznym, do pozostałych klas – do 21 czerwca.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu oferuje bezpłatną naukę z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń multimedialnych, zajęcia na strzelnicy laserowej, udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, atrakcyjne wycieczki turystyczno-krajoznawcze, wyjazdy edukacyjne i obozy survivalowe. Młodzież, która podejmuje naukę w Liceum Akademickim ma gwarancję wysokich wyników na egzaminie maturalnym, perspektywę przygotowania się do pracy w służbach mundurowych i dostania się na wybrane studia.

W roku szkolnym 2021/2022 planowane jest utworzenie klas pierwszych o profilach: mundurowym, medycznym, matematyczno-geograficznym, ogólnym, celno-skarbowym, logistyka i spedycja. Dodatkowo do wyboru są języki: j. hiszpański, j. angielski, j. rosyjski. Szkołę wyróżnia również fakt, że uczniowie mogą uczyć się nawet języka chińskiego.