Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszał 31-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o uszkodzenie 7 samochodów na terenie miasta. W większości przypadków sprawca zarysował karoserię pojazdów. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 8 tys. zł.

Do zdarzenia doszło na początku stycznia na terenie parkingu osiedlowego przy ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca zarysował karoserię czterech zaparkowanych pojazdów ostrym przedmiotem. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad  4,5 tys. zł.  

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Okazało się, że jest to 31-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Wykonując czynności w sprawie policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzny. Jest on podejrzany również o uszkodzenie trzech innych pojazdów. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 3,5 tys. zł  

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. W rozmowie z policjantami nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania twierdząc, że w każdym przypadku znajdował się pod wpływem alkoholu.  

źródło: KMP Biała Podlaska

Tekst: KMP Biała Podlaska