Niemal 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 31-letni kierowca Mercedesa, który został zatrzymany po przekazanym sygnale. W miejscowości Leśna Podlaska mężczyzna wjechał na parking, pozostawiając auto na wjeździe, on sam natomiast zasnął za kierownicą.

Dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy Mercedesa, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna wjechał na jeden z parkingów w miejscowości Leśna Podlaska. Jednak auto zaparkował na wjeździe, po czym zasnął za kierownicą samochodu z nadal pracującym silnikiem.

Patrol, który dotarł na miejsce potwierdził zgłoszenie. Za kierownicą osobówki siedział 31-latek, od którego czuć było wyraźnie spożyty alkohol. Urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Wykonane zostało też badanie retrospektywne, które pozwoli ustalić stan w jakim znajdował się mężczyzna w chwili zdarzenia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych do 15 lat. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.