Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 54-latek. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni. Swoim stylem jazdy zwrócił uwagę jadących za nim dwóch kobiet. Gdy mężczyzna się zatrzymał, panie zareagowały natychmiastowo. Jedna z nich odebrała kluczyki siedzącemu za kółkiem mężczyźnie. Sprawę zgłosiły na policję.

Wczoraj(9 sierpnia) po godzinie 17.00 dyżurny wisznickiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia obywatelskiego. Z relacji zgłaszającej wynikało, że w miejscowości Sławatycze-Kolonia ujęła nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce natychmiast pojechał patrol Policji.

Z przekazanej informacji wynikało, że dwie panie, jadące za audi, zwróciły uwagę na niebezpieczne manewry kierowcy, który jechał całą szerokością jezdni. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał samochód na środku drogi. Z uwagi na realne podejrzenie, że kierowca jest pijany reakcja kobiet była natychmiastowa. Jedna z nich odebrała kluczyki siedzącemu za kółkiem mężczyźnie. O zdarzeniu poinformowani zostali również policjanci wisznickiego komisariatu.

Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Za kierownicą audi siedział 54-letni mieszkaniec gminy Tuczna. Od mężczyzny czuć było wyraźnie zapach alkoholu. Potwierdziło to także przeprowadzone badanie. Urządzenie wykazało niemal 3 promile alkoholu w organizmie 54-latka. Dodatkowo na jego koncie figuruje również zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Wkrótce 54-latek usłyszy zrzuty. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.