Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 28-latek zatrzymany w piątkowe popołudnie w miejscowości Kopytów-Kolonia. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu, a na koncie zakaz prowadzenia pojazdów. Trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące, gdyż dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe popołudnie dyżurny terespolskiego komisariatu został powiadomiony o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Kodniu nietrzeźwego kierowcy Seata. Dodatkowo na swoim koncie, siedzący za kierownicą osobówki 28-latek, miał mieć więcej przewinień. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kopytów-Kolonia.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol prewencji terespolskiego komisariatu. Badanie wykonane przez policjantów wykazało w organizmie 28-latka ponad 3,5 promila alkoholu. Potwierdzili też,  że na koncie zatrzymanego figurował zakaz prowadzenia pojazdów. On sam okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności, za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

tekst: KMP Biała Podlaska