Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego prawo jazdy straciła 57-latka. Kobieta zawracając na łuku drogi zderzyła się z osobowym oplem. Na szczęście obrażenia uczestników nie okazały się groźne.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 18.00 na drodze wojewódzkiej W-812 w miejscowości Wólka Plebańska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Daewoo, 57-letnia mieszkanka gminy Sławatycze, zawracając na łuku drogi zderzyła się z oplem. Zarówno 57-latka jak też przewożeni przez nią pasażerowie nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Drugim samochodem kierowała 23-letnia mieszkanka gminy Łomazy. W chwili zdarzenia kierujące osobówkami były trzeźwe.  Potwierdziło to przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie.

W wyniku zdarzenia do szpitala trafili wszyscy uczestnicy. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się groźne i całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego 57-latka straciła uprawnienia do kierowania. Wobec kobiety skierowany zostanie również wniosek o ukaranie do sądu.