W Oddziale Celnym w Małaszewiczach zatrzymano dwa kontenery z Chin. W środku znajdowały się towary niezgłoszone do odprawy celnej. Były to m.in. produkty mięsne, spożywcze, nasiona warzyw i owoców oraz farmaceutyki. Duża część żywności była popsuta i niezdatna do spożycia.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Małaszewicz podczas kontroli dwóch kontenerów z Chin trafili na towary niezgłoszone do odprawy celnej. Wśród odzieży, kosmetyków, sprzętu elektronicznego znajdowały się produkty, mięsne i spożywcze, nasiona oraz farmaceutyki.

W dwóch kontenerach funkcjonariusze znaleźli ponad 250 kg produktów mięsnych, takich jak kiełbasa, jelita, podroby mięsne, parówki, kurze łapki, kabanosy, kurczaki, owoce morza, pasztety. Produktów spożywczych było z kolei ponad 850 kg. Zabezpieczone zostały suszone owoce i warzywa (np. grzyby), orzechy, makarony, ciastka, chipsy, kakao, jajka, herbata, zupki chińskie, różnego rodzaju przyprawy, soki, miód, kawa, kasza, galaretki owocowe, czekolady, ryż, cukierki, bakalie, musy owocowe, płatki śniadaniowe, itp. Ponadto w kontenerach znajdowało się ok 9 kg różnych nasion (np. sałaty, ogórków, cebuli, pomidorów, fasoli) oraz 5 kg farmaceutyków.  

Przemycane produkty stanowiły blisko połowę całego przewożonego kontenerami towaru.

Ogromna część zatrzymanego towaru, przede wszystkim produkty mięsne, była popsuta, spleśniała i śmierdząca. Z pewnością nie nadawała się do spożycia, a nawet mogła zagrażać zdrowiu i życiu ludzi.

Z uwagi na zagrożenie jakie niosłoby dopuszczenie tych towarów na rynek europejski służby graniczne (Inspekcja Weterynaryjna w Koroszczynie, Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Inspektorat Farmaceutyczny oraz Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koroszczynie) nakazały odesłanie towarów do chińskiego nadawcy.

Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.