„Złodziej! Ucieka!” – usłyszeli na ulicy dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej. Gdy zobaczyli biegnącego mężczyznę nie wahali się ani chwili, ruszyli w pościg.

Do zdarzenia doszło wczoraj (14 maja) około godz. 10:30 w jednym ze sklepów na terenie miasta. Pracownica sklepu zwróciła uwagę na dziwne zachowanie jednego z klientów, podejrzewała go o kradzież. Podczas gdy kobieta podeszła do mężczyzny ten zaczął uciekać. Pracownica zaczęła go gonić, jednak bezskutecznie. Gdy wybiegła ze sklepu krzyknęła „Złodziej! Ucieka!”.

Wołanie to usłyszeli dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej idący ulicą. 41-latek i 42-latek nie zastanawiali się ani chwili, od razu ruszyli w pościg. Ujęli mężczyznę, który dalej próbował się wyswobodzić. Na miejsce została wezwana policja.

-Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego wykonując czynności w sprawie ustalili personalia uciekiniera. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec miasta. Mundurowi odzyskali również skradzione ze sklepu produkty. Łupem sprawcy padły m.in. masło i czekolady. Część produktów mężczyzna zgubił w trakcie ucieczki.  Łączna wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę niemal 60 złotych. Artykuły w stanie nienaruszonym zwrócone zostały do sklepu, natomiast za swój czyn 26-latek ukarany został mandatem karnym. Dziękujemy mieszkańcom naszego miasta, za właściwą reakcję i wzorową postawę  godną naśladowania!- wyjaśnia Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej policji