Podczas spaceru w Wisznicach fotograf przyrody znalazł martwego wilka. Prokuratura Rejonowa w Parczewie wszczęła śledztwo w tej sprawie. Sekcja ma sprecyzować, jaka była przyczyna śmierci zwierzęcia.

Znaleziono martwego wilka na polu w gminie Wisznice. Zwłoki zwierzęcia znalazł fotograf przyrody Konrad Kiryła podczas spaceru. Nic nie wskazywało na to, że zwierzę zostało postrzelone. Zgłoszenie dotyczące zdechłego wilka wpłynęło do Policji 12 stycznia. Na miejscu funkcjonariusze z lekarzem weterynarii wykonali oględziny i zebrane materiały zostały przekazane prokuraturze. Prokuratura Rejonowa w Parczewie wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Z oględzin wynikło, że wilk posiadał jakąś ranę, ale trudno stwierdzić, czy miała związek z jego padnięciem. Zwłoki wilka zostały zabezpieczone i trafiły do Zakładu Medycyny Weterynaryjnej w Gdańsku, celem wykonania sekcji.

Warto nadmienić, że wilk w Polsce jest objęty ścisłą ochroną. Ewentualnym sprawcom za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat więzienia.