Do tymczasowego aresztu trafił 26-letni bialczanin, podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie. Bialscy kryminalni zabezpieczyli u niego substancje psychotropowe, które wystarczyłyby do sporządzenia 400 porcji dealerskich tych środków.

Przed weekendem bialscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że mieszkaniec miasta w miejscu swojego zamieszkania może posiadać znaczne ilości narkotyków.

Gdy weszli do wytypowanego mieszkania potwierdzili posiadane informacje. W poszczególnych pomieszczeniach ujawnili białą i kremową substancję. Cześć narkotyków ukryta była w sejfie. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina i mefedron. Dodatkowo zabezpieczyli wagi kieszonkowe, a także gotówkę. Ujawniona substancja psychotropowa wystarczyłaby do sporządzenia 400 porcji dilerskich tych narkotyków.

26-latek trafił do policyjnego aresztu.  Został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska