Przed Sądem Rodzinnym odpowie 16-latka, która zainstalowała w swoim telefonie aplikację, za pomocą, której mogła dokonywać płatności. Wykorzystała do tego kartę bankomatową oraz telefon koleżanki. Przez pół roku korzystała z aplikacji, płacąc za drobne zakupy.

Kryminalni międzyrzeckiego komisariatu uzyskali informację, o włamaniu na konto młodej mieszkanki gminy Międzyrzec Podlaski. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że udział w tym zdarzeniu może mieć nastoletnia znajoma pokrzywdzonej.

16-latka prawdopodobnie wykorzystując nieuwagę swojej koleżanki i chwilowy dostęp do jej karty płatniczej i telefonu, zainstalowała już na swojej komórce aplikację do płatności telefonem. Po tym od września ubiegłego roku do połowy lutego kilkunastokrotnie korzystała z aplikacji włamując się na konto koleżanki i płacąc za drobne zakupy czy pizzę.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili swoje ustalenia. Zabezpieczyli też telefon należący do 16-latki. Choć ta twierdziła, że nie ma nic wspólnego ze sprawą, kryminalni odzyskali usuniętą aplikację i korespondencję bankową. O dalszym losie nastolatki zadecyduje Sąd Rodzinny.