Gmina Kodeń zakwalifikowana została do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – budowa i przebudowa dróg gminnych i powiatowych. Planowana jest budowa ul. Ogrodowej.

Długość odcinka to 572 metry. Okres realizacji to wrzesień 2019 – sierpień 2020. Wartość projektu ok. 804 tys zł (z czego ok. 402 tys zł to dofinansowanie).

-Bardzo się cieszymy z pozyskania kolejnych środków dla gminy Kodeń. Tym razem 400 tys. trafi na budowę ulicy Ogrodowej w Kodniu. Jesteśmy też przekonani,  że wniosek powiatu na budowę drogi w Zabłociu też dostanie dofinansowanie. Co prawda jest na liście rezerwowej, ale z dużymi szansami na otrzymanie środków, jeśli będą oszczędności po przetargowe w innych projektach. Po Nabrzeżnej to druga dotacja z FDS, którą otrzymaliśmy. Jako samorządowiec doskonale wiem, że bardzo istotną kwestią dla mieszkańców są lokalne drogi. Ważną decyzją rządu było powołanie Funduszu Dróg Samorządowych. Tak dużych pieniędzy na drogi dotychczas nie było. Zarówno Kodeń jak inne samorządy są bardzo zadowolone z tego powodu-mówi Mariusz Zańko, Sekretarz Gminy Kodeń.