Rusza kolejna edycja ogólnopolskiego programu „Kromka chleba dla sąsiada”. Wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej będą dyżurować w wybranych sklepach Biedronka i zbierać żywność dla potrzebujących.

Wolontariuszy poznać będzie można po czerwonych koszulkach Caritas i identyfikatorach, a żywność będą gromadzić w specjalnie oznaczonych plakatami koszach: w piątek 20 września – od godz. 15:00, a w sobotę 21 września – cały dzień.

Zbierane będą produkty z długim terminem ważności: mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, olej, płatki śniadaniowe, dżem, majonez, keczup, warzywa w puszkach, konserwy mięsne i rybne, herbata, kawa, słodycze.

– Teresa z Kalkuty mówiła: „Wielu ludzi umiera z braku chleba, lecz jeszcze więcej z braku miłości.” Niech ten gest – wrzucenie jedzenia do koszyków – będzie gestem miłości skierowanym do ludzi starszych, niezaradnych – mówi Monika Rybaczewska, koordynator akcji.

Po dwudniowej zbiórce żywności, w niedzielę 22 września wolontariusze podzielą się chlebem po  Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej.

Żywność zostanie przekazana w formie paczek najbardziej potrzebującym do końca września.