W szafie każdej aktywnej kobiety powinna znaleźć się obowiązkowo minimum jednak kurtka zimowa damska sportowa. Zimą wcale nie trzeba rezygnować z aktywności na świeżym powietrzu, jednak należy zadbać o odpowiedni ubiór. Kurtki sportowe damskie można wykorzystywać również w codziennych stylizacjach. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej kurtki na zimę!

Czym powinna wyróżniać się sportowa kurtka damska?

Aby kurtka sportowa damska dobrze spełniała swoje zadania, powinna posiadać 5 kluczowych elementów.

  1. Każda kurtka sportowa musi być wodoodporna i wiatroszczelna, aby zapewnić ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

  2. Dodatkowo kurtka zimowa damska sportowa powinna zapewniać oddychalność i wentylację. Dzięki temu unikniemy nadmiernego pocenia podczas aktywności.

  3. Co więcej, odzież ta ma chronić przed śniegiem i chłodem. Kurtka sportowa musi sprawdzać się w różnych warunkach atmosferycznych.

  4. Należy również pamiętać o tym, że odzież sportowa nie może ograniczać swobody ruchów.

  5. Kurtki sportowe damskie muszą posiadać dodatkowe udogodnienia, w zależności od swojego przeznaczenia. Mowa tu na przykład o układzie kieszeni lub regulacji kaptura.

Ponadto szukając kurtki sportowej, warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich została ona uszyta oraz na precyzję szycia. Szwy powinny być na tyle mocne, aby podczas prania nie doszło do rozerwania tkaniny. Kurtka zimowa damska sportowa powinna obowiązkowo posiadać grubsze wypełnienie, które zapewni ciału ochronę przed wychłodzeniem.

Rodzaje damskich kurtek zimowych

Wiele sklepów posiada w sprzedaży kurtki sportowe damskie w różnych wzorach i fasonach. Oferta jest bardzo szeroka, dzięki czemu można dobrać model odpowiedni do swoich potrzeb. Długa kurtka sportowa damska czy kurtka wiatrówka krótka? A może popularna kurtka narciarska? Wszystko zależy od rodzaju wykonywanej aktywności. W mroźne dni dobrze sprawdzi się długa kurtka, natomiast późną jesienią można sięgnąć po kurtkę sportową przeciwdeszczową. Wśród modeli sportowych są również modne kurtki pikowane, a te i inne modele damskich kurtek sportowych znajdziesz na www.Denley.pl.

Czarna pikowana kurtka damska przejściowa z kapturem

Z czym można łączyć kurtki sportowe damskie?

Kurtki sportowe damskie mają być przede wszystkim wygodne i praktyczne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby tworzyć z nimi ciekawe stylizacje. Moda sportowa nie ogranicza się już wyłącznie do odzieży przeznaczonej na treningi. Ubrania dla osób aktywnych zagościły również w codziennych stylizacjach. Dzięki odpowiedniemu łączeniu dodatków i różnych elementów garderoby, kurtki sportowe damskie można wykorzystać w różnych ciekawych outfitach. Jeżeli ma być noszona zarówno na co dzień, jak i podczas uprawiania sportu, warto wybrać uniwersalny, czarny model. Będzie bardzo dobrze komponować się różnymi elementami garderoby. Można zakładać ją zarówno do legginsów, jak i spodni jeansowych.

Kurtka puchowa sportowa damska dobrze wypadnie w połączeniu z ocieplanymi legginsami i ciepłymi butami sportowymi. Można założyć do niej na przykład modne w tym sezonie spodnie narciarki, wyposażone w specjalne paski zakładane na stopy. Dopełnieniem stylizacji może być kolorowa czapka lub czapka z pomponem oraz ciepły, wełniany szal. Sportową kurtkę narciarkę można natomiast zestawić z termicznymi legginsami oraz butami typu śniegowce. Jeżeli kurtka uszyta jest z materiałów w stonowanych barwach, wówczas pozostałe elementy stroju mogą mieć bardziej wyrazisty kolor.