Andrzej Czapski były prezydent Białej Podlaskiej, który w kampanii wyborczej poparł, jak wówczas publicznie deklarował, bezinteresownie Michała Litwiniuka, od 4 lutego ma nową pracę. Został dyrektorem finansowym w  miejskiej spółce Wod-Kan.

W czasie kampanii wyborczej kandydaci, którzy nie przeszli do drugiej tury, Andrzej Czapski oraz Bogusław Broniewicz, udzielili przed drugą turą swojego poparcia dla Michała Litwiniuka. W czasie konferencji zapewniali, że wszystko odbyło się bez obietnicy jakichkolwiek stołków.   – To historyczne porozumienie, które zostało zawarte nie w oparciu o kryteria polityczne, czy targi o “stołki” – podkreślał wówczas Michał Litwiniuk

Bialanews posiadała inne informacji, o czym informowaliśmy jako jedyni w naszym artykule: Litwiniuk dobił targu z Broniewiczem i Czapskim. Stanowiska zostały podzielone?

Czapski, który rządził 16 lat Białą Podlaską, po przegranych wyborach w 2014 roku pracował w filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej jako kierownik w Oddziale Zezwoleń Na Usunięcie Drzew i Krzewów. Według oświadczenia majątkowego w 2017 roku zarabiał tam miesięcznie około 6500 złotych. Ile będzie zarabiał w Wod-Kanie? Według naszych informacji około  10 tysięcy złotych miesięcznie.