Dzięki staraniom senatora Grzegorza Biereckiego oraz posła Dariusza Stefaniuka już wkrótce powinna zapaść pozytywna decyzja o budowie wschodniej obwodnicy Białej Podlaskiej. Poinformował o tym publicznie marszałek woj. lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Dariusz Stefaniuk oraz senator Grzegorz Bierecki starają się o wpisanie budowy obwodnicy w ciągu dróg wojewódzkich nr 811 i 812. Według bialskich parlamentarzystów nowa trasa nie tylko znacząco poprawi komunikację w regionie, ale zyska także duże znaczenie strategiczne z uwagi na stacjonowanie w mieście Batalionu 18 Dywizji Zmechanizowanej 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Do ich argumentów przychyla się marszałek Jarosław Stawiarski, który zapowiada, że projekt może zostać częściowo sfinansowany z Funduszu Rozwoju Dróg.

– Obecnie wojsko korzysta z istniejącej miejskiej infrastruktury drogowej, która nie spełnia wymagań komunikacji wojskowej. Nowa droga pozwoli na włączenie jednostki w sieć dróg wojewódzkich i krajowych – podkreśla Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego