W sobotę (2 marca) w Lublinie odbyła się 20 jubileuszowa gala tytułu „Ambasador Województwa Lubelskiego” . Tytuł „Ambasadora” przyznawany jest wybitnym osobom, instytucjom i firmom, które wniosły istotny wkład w promowanie Lubelszczyzny w kraju i poza jego granicami.

W tym roku Kapituł Honorowa, składająca się z członków zarządu województwa, przewodniczących sejmiku oraz przedstawicieli mediów wybrali nominowanych spośród 30 zgłoszeń. Jednocześnie wybrano firmy do zaszczytnego tytułu „Marka Lubelskie”. Głównym celem projektu jest promocja produktów i usług wytwarzanych na terenie województwa lubelskiego poprzez nadawanie im zastrzeżonego znaku towarowego – Marki Regionalnej „Lubelskie”, będącego symbolem jakości, innowacyjności i troski o środowisko.

W ramach tegorocznej XIII edycji certyfikatem „Marka Lubelskie” zostało wyróżnione 7 firm, wśród nich znalazła się bialska firma Conkret.

Conkret to rodzinna firma o mocnej i ugruntowanej pozycji na regionalnym rynku paliwowym, która liczy już 28 lat. Od początku istnienia działa przede wszystkim w branży paliwowej. Firma prowadzi hurtową sprzedaż paliw płynnych z baz zlokalizowanych na terenie całej Polski, a także realizuje dostawy paliw płynnych do klientów indywidualnych i instytucjonalnych w województwach Polski wschodniej, centralnej i południowej. Współpracuje z czołowymi polskimi koncernami. Posiada własne pojemności magazynowe w największych terminalach paliwowych w kraju, w tym w bazach przygranicznych. Od kilkunastu lat jest autoryzowanym dystrybutorem oleju grzewczego Ekoterm, a autoryzacje dostali jako pierwsi w regionie. Conkret wspiera lokalne drużyny sportowe w tym między innymi I ligową drużynę piłki ręcznej AZS AWF Biała Podlaska oraz młodzieżową Akademię Piłkarską TOP–54.

To już nie pierwsze wyróżnienie firmy Conkret. Jest ona laureatem wielu nagród branżowych i biznesowych m.in. Diament Forbesa 2018 (przyznany przez Forbes), Gazela Biznesu 2014 (przyznana przez Puls Biznesu wraz z Coface) czy Wehikuły Czasu 2007 (przyznana przez Gazetę Prawną wraz z Dun & Bradstreet)