Magdalena Błaszko, ginekolog, która na co dzień pracuje w bialskim Wojwódzkim Szpitalu Specjalistycznym od 2019 roku zmaga się z rakiem jelita grubego. Pani doktor jest lekarzem i pomaga innym, jednak teraz sama potrzebuje pomocy.

Magdalena Błaszko, ginekolog, która pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, od 2019 roku zmaga się z rakiem jelita grubego, przeszła operację i przeszła przez 6 miesięcy chemioterapii. W 2021 roku wykryto nawrót choroby w płucach, co skierowało ją na kolejną operację i następną serię chemioterapii.

Obecnie, niestety, pojawił się kolejny nawrót w płucach, jednak tym razem nie ma możliwości poddania się operacji. Czeka ją kolejna terapia chemiczna, ale jej sukces jest niepewny.

Istnieje pewna nadzieja na zwycięstwo nad tą chorobą. W Niemieckim Instytucie Immunologii Klinicznej w Kolonii opracowano szczepionkę dostosowaną indywidualnie do pacjenta i rodzaju nowotworu, która wspomaga organizm w walce z chorobą.

To jedyna dostępna opcja leczenia, niestety bardzo kosztowna i nieobjęta możliwością refundacji.

Koszt leczenia waha się w przedziale  422 400 – 638 400 zł. Aby wspomóc doktor Błaszko powstała zbiórka na stronie pomagam.pl.

LINK DO ZBIÓRKI

źródło: pomagam.pl