Funkcjonariusze z bialskiej komendy, odpowiadając na apel bialskiego regionu IPA z prośbą o zbiórkę niezbędnych produktów dla uchodźców z Ukrainy, ruszyli na pomoc potrzebującym. Niedzielnego poranka bus pełen żywności, odzieży i artykułów higienicznych wyruszył na przejście graniczne w Zosinie.

Zarówno policjanci jak też pracownicy bialskiej komendy i komisariatów natychmiast odpowiedzieli na apel bialskiego regionu IPA dotyczący pomocy jaka potrzebna jest uchodźcom, którzy przekraczają granicę z Ukrainą. Apel dotyczył szczególnie dzieci i ich podstawowych potrzeb. Natychmiast rozpoczęła się zbiórka niezbędnych produktów zarówno higienicznych jak też żywnościowych oraz odzieży.

W ciągu jednego dnia zebrane zostały produkty, które szczelnie wypełniły wnętrze busa. Dzisiaj z samego rana funkcjonariusze ruszyli z zebranymi artykułami na przejście graniczne w Zosinie, gdzie wspierali ich pełniący tam służbę strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Serdecznie dziękujemy również kierownictwu hrubieszowskiej komendy za pomoc w szybkim dostarczeniu jak też przekazaniu zebranych produktów potrzebującym.

To nie koniec akcji, gdyż zbiórka cały czas trwa i włączają się w nią kolejne jednostki Policji. Na kolejne dni zaplanowane są wyjazdy z zebranymi produktami, które trafią do potrzebujących.