Przed weekendem dzielnicowy z Janowa Podlaskiego odwiedził dzieci, podczas spotkania zorganizowanego w Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie. Podczas pogadanki funkcjonariusz przybliżył podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Przed weekendem starszy aspirant Wojciech Wiszniewski dzielnicowy janowskiego komisariatu spotkał się z dziećmi, które w ferie odwiedzały Gminną Instytucję Kultury w Rokitnie. Funkcjonariusz wykorzystał ostatnie dni kończących się już ferii zimowych by przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, na podwórku ale także w szkole jak też drodze do niej. Zwrócił też uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z obcymi osobami.

W trakcie pogadanki funkcjonariusz wiele uwagi poświęcił też bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Przypomniał o obowiązku korzystania z fotelików w czasie jazdy samochodem. Funkcjonariusz w przystępny dla najmłodszych sposób opowiadał również o obowiązku noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych. Tłumaczył jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu. Na zakończenie dzieci otrzymały elementy odblaskowe, z których zobowiązały się korzystać, wiedząc już jak jest to ważne dla ich bezpieczeństwa.