Potwierdziły się obawy mieszkańców Białej Podlaskiej, którzy zaniepokojeni licznie pisali do nas o swoich obawach związanych ze wstrzymaniem prac przy budowie tunelu na który czeka wielu mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic.

W ramach modernizacji linii kolejowej pod torami na ulicy Lubelskiej powstaje tunel. Początek tunelu zaplanowano od ulicy Sokulskiej, jego przebieg będzie pod ulicą Witoroską z wyjazdem w dalszą jej część. Jego wysokość to 4,5 metra co pozwoli na swobodny ruch większych aut.

Jak się jednak okazuje pracę przy tej inwestycji zostały wstrzymane. W tej sprawie napisała do nas między innymi czytelniczka Anna: – Ze zdumieniem obserwuje wpisy Pana Prezydenta oraz najważniejszych osób w naszym mieście, którzy z dumą zaprezentowali  na facebooku przebieg prac i obecny etap budowy tunelu. Mieszkam na osiedlu Kołychawa i przejeżdżam obok tego tunelu codziennie i  od kilku tygodni na placu budowy nie było żywej duszy!  Jak można się „chwalić” inwestycją , która stoi? Albo może tak Pan Prezydent jest zorientowany, że nawet o tym wszystkim nie wie?  – zastanawia się.

O co chodzi? Otóż w niedzielny wieczór 24 marca Prezydent Michał Litwiniuk (Platforma Obywatelska) opublikował na swoim profilu facebookowym materiał wideo pokazujący na jakim etapie jest inwestycja.

Materiał został także opublikowany na oficjalnym profilu miasta, a udostępniły go także najważniejsze osoby w mieście, między innymi Wojciech Sosnowski, były radny z Platformy Obywatelskiej, który startował z okręgu wyborczego obejmującego swoim obszarem między innymi teren tej inwestycji. Obecnie Sosnowski zrzekł się mandatu po tym jak wygrał konkurs na stanowisko głównego specjalisty ds. obsługi gabinetu prezydenta w Gabinecie Prezydenta. Film podpisał “Biała w budowie”, a oficjalny miejski profil Miasto Biała Podlaska, skąd Sosnowski udostępnił post nadał tytuł dla filmu “Budowa tunelu trwa!”

Mieszkańcy miasta zaczęli dopytywać czy , aby na pewno inwestycja przebiega bez zakłóceń.

Informacje o problemach przy budowie tunelu potwierdził  główny wykonawca – Podczas prowadzenia prac powstała konieczność zmian  projektach, w związku z czym obecnie musimy zaktualizować dokumentację. Prace zostaną wznowione niezwłocznie po jej akceptacji – poinformował nas Robert Kuczyński Dyrektor Trakcja PRKiI S.A.

Według naszych źródeł problemy są dosyć poważne, bowiem nieoficjalnie mówi się, że  powstały wiadukt kolejowy zaczął być m.in.  niestabilny przy przejeździe pociągów. Na chwile obecną nie wiadomo, kiedy dokładnie można spodziewać się wznowienia prac.