Artykuł, w którym znajdziecie dużo książkowych nowości polecanych czytelnikom. Tym razem pomyśleliśmy o dodaniu specjalnego tekstu, który skupi się na kategorii horror. Przeczytajcie i dajcie znać co o tym myślicie!

HORROR

Pierwszą książką wartą polecenia jest „Bóg, Horror, Ojczyzna” – Łukasza Radeckiego. Wydana w grudniu 2018 roku przez wydawnictwo Phantom Books Horror. Liczy 308 stron.

Niedaleka przyszłość, świat po trzeciej wojnie światowej, która doprowadziła do upadku Unii Europejskiej. Na jej zgliszczach powstaje ultrakatolickie państwo ze stolicą w Rzymie. Na terenach Polski rządzi Kościół, a przestrzegania prawa pilnują Katolickie Służby Specjalne. Nowicjusz Maksymilian Klimkiewicz i pochodzący z USA James Thorson zwany Stonką to niezwykli agenci tego biura, którzy stają w obliczu rozmaitych przestępstw i dylematów.

Mieszanka gatunkowa: od groteski i satyry, przez science-fiction i kryminał noir, po brutalny i krwawy horror.

Wydanie zbiorcze, które oprócz dwóch kultowych już i trudno dostępnych zbiorów nowel ze świata Bóg Horror Ojczyzna „Złego początki” i „Wszystko spłonie” zawiera niepublikowaną dotąd mini powieść „Robak i kret. Oko cyklonu”. Kompletna trylogia w jednym tomie.

Seria, która kilka lat temu zachwyciła tysiące czytelników. Nagrodzona Złotym Kościejem w kategorii Fantastyka Roku 2013 w plebiscycie organizowanym przez portal Kostnica.pl.

Stąd nie ma ucieczki..

Nigdy nie wierzyłam w zło.

Nigdy nie sądziłam, że diabeł jest prawdziwy.

Do czasu, gdy zostałam skradziona.

***

Wiedziałem, że Szatan istnieje.

Byłem przekonany, że pewnego dnia stanę się taki jak on.

Do czasu, gdy moje serce zostało skradzione.

Czy mogła być tą, która mnie uwolni?

Czy też to ja będę tym, który ukradnie jej życie?

Książka Andrzeja Juliusza Sarwy i Antoniego Pietkiewicza – „Ślady stóp potępieńca. Opowieści niezwykłe.”. Książka wydana w 2018 roku przez wydawnictwo Armoryka. Liczy 142 strony.

Opowieści na faktach! Zbiór opowiadań budzących dreszczyk emocji, opowiadających nie tylko o świecie, którego już nie ma, ale także o nadchodzącym kresie każdego człowieka, jak również i takie, budzące grozę, których lepiej nie czytać po zmroku, bo znaleźć w nich można opisy spotkań z istotami nieludzkimi, nieprzyjaznymi człowiekowi. Zbór zawiera utwory dwóch autorów – Andrzeja Juliusza Sarwy i Antoniego Pietkiewicza. Drugi z nich, choć obecnie jest już nieco zapomniany, to przecież zdecydowanie zasługuje na to, by nadal go czytać. W zbiorze znajdziemy takie oto opowiadania: Andrzej Juliusz Sarwa: ‘Wypalone ślady stóp potępieńca’, ‘Diabeł na Chałupkach’, ‘Poltergeist’, Antoni Pietkiewicz: ‘Smętarz’. Niektóre z tych opowieści mogą się wydawać nie tylko nieprawdopodobne, ale wręcz nierealne, niemniej każde z nich – jak napisano na początku – oparte jest na faktach.

Ostatnią z polecanych w tym artykule książek jest książka „To” – Stephen King. Wydana 30 sierpnia 2017 roku przez wydawnictwo Albatros. Liczy 1104 stron.

Najbardziej przerażająca powieść Kinga.

Tytułowe To stanowi metaforę tkwiącego w ludziach zła.

Derry w stanie Maine, miejsce ledwie widoczne na mapie. Dochodzi tu do wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych wypadków. W kanałach miasteczka zalęgło się To. Bliżej nieokreślone, przybiera najróżniejsze postacie – klauna, ogromnego ptaszyska, głosu w rurach. Poluje na dzieci. Tylko dzieci potrafią dostrzec To. I dlatego właśnie one stają do walki z potworem.

Mija dwadzieścia kilka lat i To powraca. Dzieci są już dorosłymi, ale muszą odnaleźć w sobie dziecięcą wiarę, lojalność i odwagę, by skutecznie stawić mu czoła.