Nasz cykl nowości na bibliotecznej półce ruszył. To kolejny artykuł, w którym polecamy naszym czytelnikom książki z różnych gatunków. Zarówno polskich pisarzy, jak i zagranicznych. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie. Książki są dostępne od ręki w bialskich bibliotekach.
W naszym codwutygodniowym cyklu staramy się dostarczać naszym czytelnikom informacji o nowych książkach, na które warto zwrócić uwagę, i które bez problemu można znaleźć m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Orzechowej 6.
FIKCJA
Pierwszą książką wartą polecenia jest książka „Idealne życie” – Minka Kent. Thriller psychologiczny dla fanów „Dziewczyna z pociągu” oraz „Za zamkniętymi drzwiami”. Książka została wydana 13 września ubiegłego roku.
Autumn Carpenter patrzy. Każdego dnia obserwuje życie McMullenów. Z zazdrością przygląda się idealnej rodzinie wychowującej troje pięknych dzieci. Każde urodziny, każda podróż, każdy dzień – Autumn zawsze jest z nimi. Tyle że nikt o tym nie wie. Nikt nie podejrzewa, że coś w tej rodzinie należy do niej.
Pewnego dnia okoliczności zmuszają ją do podjęcia ryzykownej decyzji. Musi jeszcze bardziej zbliżyć się do rodziny McMullenów. Wtedy zdaje sobie sprawę, że pozory mylą. Idealne życie to mrzonka, rodzin bez skazy nie ma. A piękni ludzie skrywają najbrzydsze sekrety.
Następną książką z tego samego gatunku jest powieść Sandie Jones zatytułowana „Rywalka”. Została wydana 2 lipca tego roku.
Ona, on i… jego matka.
Pammie zachowuje się jak typowa zaborcza matka. Niechęć, jaką żywi do Emily, ukochanej Adama, z każdym dniem rośnie. Pammie wtrąca się w ich życie, psuje romantyczne chwile, a wreszcie – pod pretekstem choroby – wprowadza się do nich. Stopniowo życie Emily zmienia się w koszmar. Adam zawsze staje po stronie matki, a im bliżej ślubu, tym bardziej oddala się od przyszłej żony. Kiedy Emily odkrywa, że to Pammie znalazła ciało poprzedniej narzeczonej syna, która zmarła w tajemniczych okolicznościach, uświadamia sobie jakie grozi jej niebezpieczeństwo.
FANTASTYKA
Kolejną książką jest „Dziedzictwo posłańca” – Peter V. Brett. Książka wydana w tym tygodniu – 22 sierpnia 2018 roku.
Briar miał tylko 6 lat, gdy został na świecie zupełnie sam. Ogień zabrał mu rodzinę, majątek i absolutnie wszystko, co znał. Jako krasjański mieszaniec został odrzucony przez mieszkańców Zielonych Krain. Pozostawiony pośród nocy mógł liczyć tylko na to, czego przez kilka krótkich lat nauczył go jego ojciec, Sharum Relan. W dramatycznej sytuacji pojawia się jednak niespodziewany obrońca.
Stary przyjeciel Relana, posłaniec Ragen, postanowił po wielu latach odejść ze służby i zająć się rodziną. Jednak gdy dowiaduje się o zaginięciu Briara, ponownie rusza na szlak, by odnaleźć syna starego przyjeciela i sprowadzić go w bezpieczne miejsce. Rodzinna tragedia okazuje się początkiem niezwykłej ścieżki, którą Everam w swej mądrości przeznaczył niepozornemu chłopcu.
Poznaj historię jednego z najbardziej tajemniczych i nietuzinkowych bohaterów Cyklu Demonicznego.
LITERATURA FAKTU. REPORTAŻ.
Książka Piotra Krysiaka – „Dziewczyny z Dubaju”. Wydana 18 kwietnia bieżącego roku.
Cały świat należał do nich. Luksusowe jachty, najdroższe hotele, popularne plaże w Dubaju, Cannes czy Saint-Tropez. Kolorowe drinki, narkotyki
i seks. Tak wyglądało życie ekskluzywnych prostytutek z Polski. Były wśród nich modelki, celebrytki, finalistki konkursów piękności, artystki.
Podczas dwumiesięcznego sekswyjazdu potrafiły zarobić nawet kilkaset tysięcy złotych. Ich klientami byli nie tylko biznesmeni czy arabscy
książęta, ale także polscy artyści i sportowcy. Spełniały najbardziej skrywane fantazje seksualne bogatych mężczyzn. Nie wszystkie handlowały ciałem na własne życzenie. Wszystkie prowadziły podwójne życie. Miały partnerów, mężów i dzieci.
„Dziewczyny z Dubaju” odsłaniają świat dobrze prosperującego i świetnie zorganizowanego seksbiznesu. To świat luksusowych prostytutek i ich klientów, bezwzględnych i przebiegłych sutenerek. To nie jest powieść o miłości. To książka o brudnym świecie ekskluzywnego seksu, narkotyków i ogromnych pieniędzy. To nie jest literacka fikcja.
Kolejną książką z tego samego gatunku jest powieść Ewy Ornackiej – „Skazane na potępienie”. Wstrząsająca opowieść z największego i najcięższego więzienia dla kobiet w Polsce. Książka wydana 8 maja bieżącego roku.
Świat kobiet po tamtej stronie krat nie jest taki, jak go sobie dotąd wyobrażaliśmy.
Zakład Karny nr 1 dla Kobiet w Grudziądzu jest jak Alcatraz. Jego mury skrywają tajemnice, które zwykle nie przedostają się do świata ludzi wolnych. Wiele spośród osadzonych tam kobiet znamy z pierwszych stron gazet. Jaki los spotkał za więziennymi murami matkę małej Madzi z Sosnowca czy siostrę Bernadettę ze zgromadzenia boromeuszek? Jak traktowane są „dziecioboje” i czy to dobrze być „księżniczką na zamku”? Co to znaczy trafić na „dźwięki” lub do „świńskiego transportu”? Czy za kratami możliwe są burzliwe romanse i seks?
Książka Ewy Ornackiej i Piotra Pytlakowskiego zatytułowana „Nowy alfabet mafii” opowiada o najnowszych losach polskiej przestępczości zorganizowanej. Wydana została 25 września 2013 roku.
Nowa, mocno poszerzona wersja bestselleru “Alfabet mafii”. Autorzy rozmawiają z najbardziej znanymi postaciami polskiego świata
przestępczego. Opisują gangi, które terroryzowały Polskę w latach 90. Niektóre z nich przetrwały do dzisiaj. Losy bohaterów Alfabetu mafii urywały się w 2004 r. Z nowej książki dowiemy się, co dzisiaj robią dawni wrogowie publiczni, czym się zajmują, czy zerwali z dawnym życiem i
jakie mają pomysły na nowe czasy.
Autorzy dostrzegają w gangsterach cechy zwykłych ludzi – mają oni przecież rodziny i dzieci, zmagają się z lękami egzystencjalnymi, tak jak wszyscy. Relacje przedstawicieli świata przestępczego zostały skonfrontowane z wersjami wydarzeń prokuratorów, policjantów i ofiar.
Bądź pierwszym który zostawi komentarz.