W połowie tygodnia na brzegu zbiornika wodnego w Bohukałach znaleziony został pocisk artyleryjski. Niewybuchy ujawnił opadający poziom wód. Tego dnia dyżurny terespolskiego komisariatu odebrał kolejne zgłoszenie. Tym razem granat z czasów II wojny światowej został znaleziony podczas prac polowych.

W połowie ubiegłego tygodnia dyżurny komisariatu w Terespolu otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Zgłaszający zauważył go na brzegu zbiornika wodnego w miejscowości Bohukały. Na miejsce natychmiast skierowany został funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko- Pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski o długości 55 cm.

Gdy na miejsce dotarł patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące odnalezienia niewybuchu. Tym razem mieszkaniec tej samej miejscowości ujawnił go podczas prac polowych. Saperzy zajęli się również neutralizacją niewybuchu, którym okazał się granat moździerzowy. Sprawdzili też pobliski teren nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska