Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 43-latek zatrzymany przez policjantów bialskiej drogówki na DK-2. Mundurowi zwrócili uwagę na kierowcę Volkswagena, który jechał na samej feldze… Jak się okazało fragmenty opony pozostawił na drodze, po tym jak kilkanaście kilometrów wcześniej złapał gumę

W minioną sobotę po godzinie 14.00 w miejscowości Sławacinek Stary policjanci bialskiej drogówki zwrócili uwagę na kierowcę osobowego Vw-na. Jechał bowiem na feldze, na której pozostały już jedynie resztki opony.

Gdy mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę osobówki okazało się, że za kółkiem siedzi 43-letni bialczanin. Od mężczyzny czuć było wyraźnie wypity alkohol, a badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna oświadczył, że kilkanaście kilometrów wcześniej złapał gumę. Pomimo tego, że w bagażniku 43-latka znajdowało się koło zapasowe, on postanowił kontynuować jazdę, którą uniemożliwili mu mundurowi. Auto trafiło na parking strzeżony, natomiast mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska