Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 44-letni mieszkaniec gm. Piszczac. Mężczyzna mając w organizmie niemal 2 promile alkoholu spowodował kolizję drogową. Kiedy na miejsce dotarli policjanci okazało się, że drugi uczestnik zdarzenia również znajduje się pod wpływem alkoholu. Tu urządzenie wykazało niemal pół promila alkoholu.

-Wczoraj przed południem dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu powiadomiony został o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Połoski. Policjanci, którzy dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący motocyklem marki Suzuki, 44-letni mieszkaniec gm. Piszczac, zderzył się z samochodem osobowym. Kierowca jednośladu w trakcie manewru wyprzedzania uderzył w skręcającego w lewo nissana. Po tym motocykl przewrócił się uderzając dodatkowo w jadącą rowerem kobietę.

Samochodem kierował 75-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, natomiast rowerem podróżowała 70-letnia mieszkanka gm. Piszczac. Na szczęście w wyniku zdarzenia żaden z uczestników nie doznał obrażeń ciała i nie była potrzebna pomoc medyczna.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że zarówno kierowca motocykla jak też mężczyzna kierujący nissanem znajdują się pod wpływem alkoholu. U 44-latka urządzenie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast kierowca samochodu miał w organizmie niemal pół promila. Dodatkowo 44-latek nie posiadał uprawnień do kierowania.

Teraz amatorzy jazdy na podwójnym gazie odpowiedzą za swe czyny przed sądem. 44-latek odpowiadał będzie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz popełnione wykroczenia. 75-letni kierowca nissana odpowie za kierowanie samochodem po użyciu alkoholu.

Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego-mówi Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej policji.