Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych, które odbędą się w ramach Tygodnia Kodowania. 

Celem akcji jest promocja programowania. Pierwsze zajęcia odbędą się 12 października:

-Podstawy programowania i elektroniki (godz. 11.00-12.30) – wiek uczestników 10-15 lat

Zajęcia te pozwolą poznać uczestnikom podstawy programowania i elektroniki. Będzie można poznać między innymi takie elementy jak diody i czujniki oraz zaprogramować ich działanie.

-Scottie GO! – poznajemy podstawy programowania (godz. 13.00-14.30) – wiek uczestników 7-10 lat

Uczestnicy zapoznani zostaną z podstawową wiedzą dotyczącą programowania z pomocą kartonowych klocków i specjalnych aplikacji. Wykonywane zadania będą polegały na układaniu programów z klocków, a następnie skanowaniu ich z pomocą tabletu w celu wprawienia w ruch bohaterów gry.

19 października:

-Druk 3D – od projektu do wydruku (godz. 11.00-12.30) – wiek uczestników 10-15 lat

Na zajęciach uczestnicy zapoznani zostaną z podstawową wiedzą dotyczącą przygotowywania projektów i poznają budowę drukarki 3D. Zaprojektują też własne modele, które otrzymają po wydrukowaniu.

-Kodu Game Lab – tworzymy własną grę (godz. 13.00-14.30) – wiek uczestników 9-12 lat

Uczestnicy zapoznani zostaną z aplikacją pozwalającą na tworzenie efektownych gier 3D.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są osobiście w Multicentrum (ul. Warszawska 12c) lub telefonicznie pod numerem 83 341-60-17.