48-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego został umieszczony w areszcie tymczasowym z powodu podejrzeń o popełnienie kradzieży rozbójniczych w sklepach. Mężczyzna dwukrotnie wchodził do marketów i nie zamierzał płacić za wybrane przedmioty, grożąc śmiercią i stosując przemoc wobec pracownic sklepów.

Do zdarzeń doszło w marcu oraz kwietniu. Sprawca dwukrotnie „odwiedził” sklepy na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Ani myślał jednak płacić za wybrany towar. Jego łupem padły perfumy i alkohol na łączną kwotę ponad 500 złotych. Jednak by utrzymać się w ich posiadaniu w jednym przypadku groził pracownicy śmiercią, w drugim użył przemocy wobec kobiety, która chciała go zatrzymać.

Kryminalni międzyrzeckiego komisariatu, którzy zajęli się sprawą ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o ten czyn. Okazało się, że jest to 48-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, który pod koniec ubiegłego miesiąca opuścił zakład karny. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

materiał: KMP Biała Podlaska