Za kradzież trzech fotopułapek o wartości ponad 2 tys. zł odpowie 52-latek z gm. Piszczac. Amator cudzego mienia przyznał, że zwrócił na nie uwagę, gdy szukał w lesie zrzutów poroży….W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze ujawnili też bezprawnie pozyskane trofea myśliwskie. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci terespolskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży fotopułapek. Do zdarzenia doszło na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Połoski. Zgłaszający przyznał, że ostatnie zdjęcia z urządzeń otrzymał w grudniu ubiegłego roku oraz styczniu br. Wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 2 tys. zł. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że udział w tym zdarzeniu może mieć 52-letni mieszkaniec gm. Piszczac. Na miejscu policjanci potwierdzili posiadane informacje. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczyli skradzione fotopułapki, jak też bezprawnie pozyskane trofea myśliwskie.

W trakcie rozmowy z policjantami 52-latek oświadczył, że regularnie szuka w lesie zrzutów poroży. To wówczas zauważył zamontowane fotopułapki, które postanowił ze sobą zabrać. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie zarówno za kradzież jak też bezprawnie pozyskane trofeum zwierzyny łownej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska