Tego nikt się nie spodziewał. Olimpia Biała Podlaska na własnym parkiecie pokonała lidera rozgrywek II ligi grupy III A Orlęta Zwoleń 38:30.

Kibice w hali przy ulicy Sportowej przecierali oczy ze zdumienia. Skazana na pożarcie Olimpia w 13 minucie prowadziła 8:5, w 24 16:11 by do szatni schodzić prowadząc pięcioma bramkami 19:14. W przerwie prawie wszyscy podejrzewali, że faworyzowany rywal pewnie w drugiej połowie odrobi stratę.  Parkiet jednak szybko zweryfikował te podejrzenia. W 36 minucie Olimpia wyszła na prowadzenie 23:15 i do końca meczu utrzymała ośmiobramkową przewagę. Sensacja stała się faktem. Olbrzymia w tym zasługa każdego młodego bialskiego szczypiornisty, ale największa zdobywcy 15 bramek Jakuba Poloka. Zdobył on prawie dwa razy tyle bramek w tym meczu z gwiazda Orląt Patryk Kuchczyński.

Olimpia Biała Podlaska – Orlęta Zwoleń 38:30 (19:14)
Olimpia: Polak, Stroiński – Leszczuk 1, Jaszczuk 5, Fic 1, Cielecki 3, Polok 15, Michalczuk 1, Olichwiruk 5, Szyszko 3, Tarasiuk 1, Grochowski 3, Kobyliński 1.