Już niedługo w naszym mieście odbędzie się Jarmark Michałowy, na którym będziemy mogli zakupić tradycyjne produkty, posłuchać koncertów zespołów i kapel ludowych. Zaplanowano także potańcówkę.

Jarmark Michałowy tradycyjnie zagości na placu Wolności w naszym mieście. W ostatni piątek września (28 września) w godzinach 10–16 odbędzie się kiermasz tradycyjnych produktów, sztuki ludowej oraz rzemiosła artystycznego. Warsztaty rękodzieła, koncerty zespołów i kapel ludowych: „Sokotuchy” oraz „Barwinek” Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej, Kapela Zdzisława Marczuka z Zakalinek, Aleksander Simoniuk – harmonista z Białorusi, Kapela Ludowa „Podlasiacy” oraz ZPiT „Podlasiacy” BCK w Białej Podlaskiej.

Podczas wydarzenia dla mieszkańców przygotowano tzw. „Strefę na zdrowie”, czynną w godzinach 10-18. Zaplanowano w niej możliwość bezpłatnych badań oraz konsultacji kardiologicznych, endokrynologicznych, pulmonologicznych i okulistycznych.

Natomiast w sobotę (29 września) w godzinach 10-16 ciąg dalszy kiermaszu tradycyjnych produktów, sztuki ludowej oraz rzemiosła artystycznego. Przygotowywane są także warsztaty rękodzieła oraz koncerty kapel podwórkowych tj. „Klawa Ferajna” z Białej Podlaskiej, „Fakiry” z Piotrkowa Trybunalskiego, „Rawskie Retro” z Ukrainy oraz wystąpi także Aleksander Simoniuk z Białorusi.

Tego dnia w godzinach 18-22  mieszkańcy pobawią się na „Potańcówce Miejskiej”. Zabawa taneczna przy oryginalnych, autorskich oraz znanych szlagierach, w wyjątkowym wykonaniu kapel podwórkowych, laureatów wielu festiwali folkloru miejskiego: „Fakiry” z Piotrkowa Trybunalskiego oraz „Rawskie Retro” z Rawy Ruskiej (Ukraina).

Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk.