Już w następnym tygodniu tradycyjnie w Białej Podlaskiej odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Nie zabraknie występów kapel i zespołów ludowych, kiermaszu produktów regionalnych, jak i ozdób świątecznych.

Jarmark Wielkanocny odbędzie się w sobotę (13 kwietnia) na Placu Wolności. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10 i planowo będzie trwać do godziny 16.

Podczas jarmarku odbędzie się kiermasz tradycyjnych produktów regionalnych, sztuki ludowej oraz ozdób świątecznych tj. palmy, pisanki i stroiki wielkanocne. O godzinie 10.30 rozpoczną się koncerty kapel i zespołów ludowych tj. Kapela Ludowa Zdzisława Marczuka z Zakalinek i Oliwia Spychel, Zespół Śpiewaczy „Pawłowianki” z Nowego Pawłowa oraz Kapela Ludowa „Podlasiacy” z BCK. Natomiast o godzinie 11.30 zostanie rozstrzygnięty konkurs na kartkę wielkanocną, odbędzie się posumowanie warsztatów wykonywania pisanek oraz rozstrzygnięcie konkursu na palmę wielkanocną.

Równo w południe Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk złoży życzenia świąteczne. Nie zabraknie degustacji świątecznego mazurka wilkanocnego przygotowanego przez Ekonomika.

Ponadto odbędzie się wystawa kart świątecznych, palm wielkanocnych, prezentacja stołu wielkanocnego – „Ekonomik” oraz pisanek wykonanych podczas warsztatów w BCK.

http://www.bck24.pl/aktualnosci/641-jarmark-wielkanocny.html