Blisko setka żołnierzy z bialskiego batalionu weźmie udział w ćwiczeniach. Będą szkolić się z zakresu taktyki i terenoznawstwa. Podczas ćwiczeń nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

Około 100 żołnierzy z 23 batalionu lekkiej piechoty z Białej Podlaskiej będzie brać udział w ćwiczeniach terytorialsów w Łukowie. Żołnierze będą szkolić się z taktyki i rozeznania w terenie w swoim stałym rejonie odpowiedzialności.

Szkoleniowcy będą podzieleni na 12 – osobowe grupy, gdzie głównie będą pracować z mapą i rozpoznawać obiekty o znaczeniu strategicznym. Druga część szkolenia będzie miała miejsce na strzelnicy Gołobórz.

W czasie trwania szkolenia nie wystąpią żadne utrudnienia dla mieszkańców. Nie będą również wykorzystywane środki pozoracji pola walki, ani amunicja.

Szkolenie przeprowadzane jest w celu obrony i wspierania lokalnej społeczności. 23 Batalion Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej pod dowództwem ppłk. Dariusza Rosiaka, wchodzi w skład 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Rejonem odpowiedzialności obejmuje powiaty: bialski, parczewski, radzyński i łukowski.