Zapowiedziano, iż w tym półroczu część jednostek podległych 18. Dywizji Zmechanizowanej pojawi się na terenie byłego lotniska w Białej Podlaskiej. Już wkrótce na terenie o wielkości 600 hektarów dyslokowany będzie batalion. Na początek będzie to liczba 500 żołnierzy, docelowo pracować i służyć będzie ponad 2,5 tysiąca osób.

Jako pierwszy na terenie dawnego lotniska wojskowego pojawi się batalion zmechanizowany. Docelowo będzie liczył 700 żołnierzy, ale już w tym półroczu w Białej Podlaskiej pojawi się 500 żołnierzy, pochodzących głównie z rejonu bialskiego.  Kompleks wojskowy w Białej Podlaskiej to miejsce gdzie stacjonować będzie batalion zmechanizowany, dywizjon przeciwlotniczy, kompania rozpoznawcza, kompania saperów oraz batalion transportowy – docelowo ponad 2,5 tysiąca osób.

Żołnierze od początku roku douczają się na szkoleniach, m.in. dla kierowców i działonowych w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Lotnisko w Białej Podlaskiej to duży kompleks, który daje wojsku wiele możliwości, również na prowadzenie szkoleń. Płaszczyzna lotniska o horyzoncie, ciągnącym się na odległość blisko czterech kilometrów, daje niezwykłe warunki do szkolenia żołnierzy. Pojawią się dwie strzelnice oraz pasy taktyczne, które pozwolą na prowadzenie ćwiczeń czołgowych. Obecnie przebudowywany jest już budynek obiektu sztabowego.