Zakończyła się akcja „Bezpieczny Maluch”. Przez cały tydzień policjanci bialskiej drogówki kontrolowali kierowców, zwracając baczną uwagę na sposób przewożenia dzieci do placówek oświatowych. Był to również czas spotkań z najmłodszymi. Podczas pogadanek policjanci przypominali zasady bezpieczeństwa.

Policjanci bialskiej drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Od poniedziałku działania skupiały się w rejonach szkół, przedszkoli i żłobków. Mundurowi zwracali bowiem szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci do tych placówek. W trakcie prowadzonych kontroli sprawdzano czy dzieci podróżują w fotelikach i czy są prawidłowo zapięte pasami bezpieczeństwa. Kontrolowalno też stan trzeźwości kierujących.

Była to doskonała okazja by przypomnieć dorosłym, że dbanie o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży należy do ich obowiązków. Niestety nie wszyscy pamiętali jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnych zachowań. W czwartkowy poranek policjanci zatrzymali do kontroli drogowej, kierującą volkswagenem bialczankę. Razem z siedzącą za kierownicą mamą w aucie podróżowała trójka dzieci. Cała czwórka nie korzystała jednak z pasów bezpieczeństwa. Najmłodsze dziecko, co prawda jechało w foteliku, jednak również nie było przypięte pasami. W rozmowie z policjantami kobieta oświadczyła, że w sumie nic się nie stało. W konsekwencji wobec kierującej zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Popełnione wykroczenia poza wysoką grzywną wiążą się też z nałożeniem 20 punktów karnych.

W ramach akcji „Bezpieczny Maluch” intensywne działania prowadzili też policjanci bialskiej prewencji. Zarówno policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, jak również dzielnicowi spotykali się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu, przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.