Po objęciu władzy Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk dokonał roszad w radach nadzorczych miejskich spółek. Między innymi w Zakładzie Gospodarki Lokalowej powołał 75-letniego Kazimierza Nowaka.

Według informacji przesłanej przez naszego czytelnika na kontakt@bialanews.pl w biuletynie informacji publicznej IPN Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu znaleźć możemy obszerne informacje o Nowaku.

Urodzony 7 maja 1943 roku Kazimierz Nowak był od 1964 r. członkiem PZPR W 1978 r. ukończył ANS w Moskwie. Był członkiem Związku Młodzieży Socjalistycznej, w okresie 1967-1968 przewodniczący ZP ZMS w Białej Podlaskiej.

W swojej karierze między innymi w okresie od 01.10.1978r. do 18.06.1981r w Komitecie Wojewódzkim w Białej Podlaskiej był zastępcą kierownika w Wydziale Pracy Ideowo Wychowawczej. Między 20 kwietnia 1989r. a 31 stycznia 1990r. jako członek PZPR pełnił stanowisko I Sekretarza.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Michała Litwiniuka, który sprawę ustami rzeczniczki skomentował następująco: “pan prezydent wie przede wszystkim, że jest to człowiek z istotnym doświadczeniem zawodowym, doceniany za działalność samorządową przez wielu bialczan, a chociażby przykłady (w skali kraju) pana Stanisława Piotrowicza czy Wojciecha Jasińskiego świadczą o tym, że życiorysy polityczne nie muszą być dyskwalifikujące”

Więcej informacji o Kazimierzu Nowaku możemy przeczytać na stronie IPN: http://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/78075