Podopieczne z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel” nie przestają osiągać sukcesów. Tym razem Lilianna i Zuzanna Rudzkie zostały laureatkami II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Królewska Gra Szachy”.

Dopiero co informowaliśmy o sukcesach Lilianny i Zuzanny Rudzkich  w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji”, a już podajemy wyniki kolejnego konkursy, gdzie nasze bliźniaczki również zostały laureatkami! Tym razem to II Ogólnopolski Konkursu Plastyczny „Królewska Gra Szachy”, zorganizowany również przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu.

Praca Zuzi otrzymała wyróżnienie a praca Lilianki kwalifikację do wystawy. Prace powstała podczas zajęć w Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel” prowadzonych przez Panią Lillę Wielgan-Michaluk w naszym Bialskim Centrum Kultury. Na konkurs napłynęło 420 prac plastycznych z 69 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 239 prac z 65 szkół.

Mottem całego wydarzenia stało się hinduskie przysłowie sprzed 2 tysięcy lat „SZACHY SĄ JAK OCEAN, GDZIE SIĘ MRÓWKA NAPIJE I SŁOŃ WYKĄPIE”.

Poziom artystyczny, dojrzałość i nieokiełznana wyobraźnia autorów, która ten trudny temat przeniosła wręcz w metafizyczny wymiar, sprawiła że wystawa pokonkursowa stała się niezwykłym wydarzeniem.     Wszystkie wyniki, nagrody i wyróżnienia podane są tutaj: http://www.mdksrodmiescie.wroc.pl/galeria-edukacji-plastycznej-mlodych/wyniki-konkursow-galerii/