Jakub Kwieciński i Dawid Mycek wspólnie propagują tolerancję dla środowiska LGBT. Podczas pandemii postanowili uszyć tęczowe maseczki, które niedawno rozdawali na ulicach miast położonych w tzw. strefach wolnych od LGBT. Akcję prowadzili m.in. w Białej Podlaskiej.

Para wzięła ślub w 2018 roku na portugalskiej Maderze i od tamtej pory działa na rzecz osób należących do mniejszości seksualnych. Mężczyźni są także internetowymi vlogerami muzycznymi – śpiewają oraz nagrywają teledyski. Popularność zyskali dwa lata temu, gdy jednym z ich materiałów zainteresował się zespół Roxette.

Kwieciński i Mycek wcześniej rozdawali tęczowe maseczki na ulicach Gdańska, Helu i Warszawy. Jak obaj przyznają, postanowili przyjechać też do miast położonych w tzw. strefach wolnych od LGBT, żeby przekonać się, czy ich mieszkańcy rzeczywiście są negatywnie nastawieni do mniejszości. Mężczyźni wyszli na rynek w Białej Podlaskiej, gdzie za darmo rozdali napotkanym ludziom 200 maseczek. Jak twierdzą usłyszeli kilka wulgarnych komentarzy, lecz większość mieszkańców pozytywnie odebrała ich inicjatywę i nie miała nic przeciwko tęczy symbolizującej tolerancję.

Relację z akcji obejrzeć można na portalu YouTube.