Trwa przebudowa stadionu w Białej Podlaskiej. Kibice spierają się z władzami miasta o mającą wkrótce powstać trybunę. Uważają, że powinna być większa niż zakłada obecny projekt.

Według planu, nad którym pracuje biuro projektowe Arch–Dom z Białej Podlaskiej, trybuna będzie liczyć 1200 miejsc. Przy niej powstać mają również szatnie dla zawodników. Nowy obiekt zostanie wybudowany po zachodniej stronie boiska. Według założeń ma być skromny, żeby nie generować dodatkowych kosztów. Ukończenie projektu planowane jest na lipiec.

Takie rozwiązanie nie podoba się kibicom, którzy uważają, że trybuna dla 60-tysięcznego miasta powinna mieć co najmniej 1800 miejsc. Na facebookowym profilu „Oddajcie stadion dla Podlasia” można przeczytać listę wszystkich zastrzeżeń. Kibice zaznaczają, że obecny projekt nie jest przyszłościowy. Porównują go do trybuny na 1000 osób w Radzyniu Podlaskim, która została zbudowana kilkadziesiąt lat temu. Nie wierzą też w zapewnienia władz miasta, że po wejściu klubu do wyższej ligi będzie można rozbudować stadion, gdyż starania o obecną modernizację trwały kilkanaście lat. Ponadto fani MKS Podlasie podkreślają, że awans nie dojdzie do skutku, jeśli klub nie będzie miał sponsora.

Przetarg, który wyłoni wykonawcę projektu trybuny, ma odbyć się za dwa miesiące. Do końca maja na podgrzewanej płycie boiska zostanie natomiast położona murawa. Niedługo zakończyć ma się też budowa parkingu przy stadionie. Miał on powstać już w ubiegłym roku, lecz z powodu błędów trzeba było położyć kostkę jeszcze raz. W zeszłym roku prezydent Michał Litwiniuk zdecydował się na zerwanie umowy z poprzednim wykonawcą przebudowy stadionu, firmą S-Sport.

Koszt modernizacji stadionu szacowany jest na 22 mln złotych, z czego 10 mln pokryje dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.