Budynek biurowy przy ul. Kolejowej 21 w Białej Podlaskiej przejdzie gruntowny remont i zostanie zmieniony w rodzinny dom dziecka. Jest to jedna z inwestycji związanych z projektem rewitalizacji zdegradowanych obszarów miejskich.

Budynek zostanie odnowiony i rozbudowany. W planach jest jego docieplenie, rozbiórka istniejących schodów i wykonanie nowych wraz z platformą dla osób niepełnosprawnych, wymiana konstrukcji i pokrycia dachu oraz montaż nowych drzwi, okien i parapetów. Wewnątrz zmianie ulegnie układ pomieszczeń, a parter zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Miasto planuje także przekształcić biurowiec w bardziej ekologiczny. W tym celu na dachu pojawią się panele fotowoltaiczne. Wymieniona ma zostać również instalacja centralnego ogrzewania oraz wodociągowa i sanitarna.

Utworzenie rodzinnego domu dziecka to jedna z inwestycji, które zostaną zrealizowane w ramach programu opłacanego z budżetu państwa i środków unijnych. W ciągu najbliższych 3 lat dopłaty pozwolą na wykonanie projektów o wartości 21 mln złotych. Planowane jest zagospodarowanie pod rekreację terenów przy ul. Kruczej, przebudowa „babskiego rynku”, remont kamienicy przy ul. Krótkiej 1, stworzenie przedszkola przy ul. Łomaskiej i odnowienie placu przy C.H. Sas.