Bialscy policjanci zatrzymali 18-latka z Mińska Mazowieckiego, który podejrzewany jest o oszustwa na portalach ogłoszeniowych. Nastolatek przyznał, że wpadł na pomysł nielegalnego zarobku po tym, jak sam został oszukany.

Sprawę zapoczątkowała mieszkanka Białej Podlaskiej, która zgłosiła policjantom, że została oszukana na internetowej aukcji. Wpłaciła 200 złotych zaliczki na konsolę do gry, lecz sprzęt nigdy do niej nie trafił. Nie otrzymała także zwrotu pieniędzy. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą bialskiej komendy dotarli do personaliów nieuczciwego sprzedawcy. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli komputer oraz inny sprzęt, który był wykorzystywany do nielegalnych działań. Znaleźli także narkotyki.

Szybko wyszło na jaw, że bialczanka nie była jedyną poszkodowaną w sprawie. Nastolatek działał od grudnia zeszłego roku i oszukał inne osoby z terenu całej Polski. Na internetowych aukcjach oferował m.in. telefony, karty graficzne, konsole do gier i pralki. Jak powiedział funkcjonariuszom, sam kiedyś został oszukany i to nakłoniło go do takiego samego działania.

18-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Postawiono mu już zarzuty – będzie odpowiadał za oszustwo i posiadanie narkotyków. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.