Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Prezydent Michał Litwiniuk przedstawił inwestycje, które będą lub są przeprowadzone przez miasto w bieżącym roku oraz projekty, które w tym roku realizacji się nie doczekają.

Do listy wstrzymanych inwestycji dołączyło długo oczekiwane przez kierowców rondo na ulicy Łomaskiej. Mimo, iż prace z budową ronda ruszyły jeszcze przed wyborami w ubiegłym roku, to Prezydent Litwiniuk poinformował mieszkańców, że w tym roku budowy ronda nie będzie. A wszystko związane jest między innymi ze wstrzymaniem prac Galerii Karuzela.

Bez problemów przebiega natomiast budowa nowych ścieżek rowerowych, których ma być w mieście coraz więcej. Niebawem otwarcia doczekają się ścieżki na ulicy Terebelskiej oraz Brzeskiej, na które przetarg rozstrzygnął się jeszcze za kadencji Dariusza Stefaniuka, o czym obecny włodarz na konferencji już jednak nie wspomniał.

Jednak dla kierowców samochodów dobrych wieści już nie ma. W budżecie na 2019 roku niestety nie znajdziemy jednak ani złotówki przeznaczonej na remont ulicy Sidorskiej oraz Warszawskiej.