Przemyt 3 tys. Paczek papierosów o szacunkowej wartości 40 tys. zł. udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Terespola. Audi należące do mieszkańca Białorusi było po brzegi wypełnione papierosami.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Terespola, którzy skierowali przejeżdżające przez granice audi do szczegółowej rewizji. Kierowcą samochodu był 46-letni mieszkaniec Białorusi. Okazało się, że samochód po brzegi wypełniony jest papierosami, były one ukryte m.in. w drzwiach, kołach jezdnych i kole zapasowym, a także w odpowiednio przerobionym zbiorniku paliwa i butli gazowej. W trakcie kilkugodzinnej rewizji funkcjonariusze wydobyli z pojazdu w sumie 3 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 40 tys. złotych. W kontroli pomagał mundurowym pies służbowy Tora.

46-latek przyznał się do próby przemytu. Wyjaśnił, że papierosy kupił w przygranicznych sklepach na terenie Białorusi i liczył na zysk z ich sprzedaży w Polsce.  Dodał również, że w ukryciu wyrobów tytoniowych pomagał mu brat, który – „ma większą wiedzę na temat możliwości pojazdu w tym zakresie”.  

Do zdarzenia doszło we wtorek 7 maja.