Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych do których doszło na terenie powiatu. W ich wyniku do szpitala z obrażeniami ciała trafiły 3 osoby

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek (9 maja) około godz. 8:30 na ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, prawdopodobnie w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości najechał na tył zatrzymującego przed nim forda. Za kierownicą mercedesa siedział 31-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska – wyjaśnia Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej policji.

W wyniku zdarzenia ford, którym kierował 65-latek z gm. Leśna Podlaska uderzył w jadący przed nim samochód marki Kia. W wyniku wypadku, obrażeń ciała doznał 57-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska, podróżujący Kia. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Do drugiego zdarzenia doszło około godz. 15:30 w miejscowości Strzakły. – Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 19-latka kierująca renaultem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu drogą główną roverowi. Za kierownicą drugiego auta siedział mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski.  35-latek chcąc uniknąć zderzenia wykonał gwałtowny manewr skrętu, w wyniku którego stracił panowanie nad pojazdem. Po tym jego auto dachowało – wyjaśnia rzecznik.

W wyniku tego do szpitala przewiezione zostały dwie osoby. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. – Pamiętajmy, że od tego, w jaki sposób prowadzimy auto zależy nie tylko życie i zdrowie nasze, ale również innych korzystających z dróg – dodaje.