Pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II wojny światowej został znaleziony podczas prac ziemnych na jednej z posesji w Białej Podlaskiej. Również w Terespolu podczas budowy wykopany został 70 cm niewybuch. Niebezpieczne znaleziska zostały już zneutralizowane przez chełmskich saperów.

W środę po południu dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia na jednej z posesji na terenie Białej Podlaskiej przedmiotu przypominającego niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol, który potwierdził tą informację. Okazało się, że znaleziony podczas prac ziemnych przedmiot to pocisk artyleryjski kal. 75 mm, pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Policjanci i funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Dnia 8 marca funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem w Terespolu podczas wykopu pod kabel energetyczny ujawniony został kolejny niewybuch. Był to pocisk artyleryjski kal. 172 mm. Saperzy sprawdzili też pobliski teren, ujawniając dodatkowo dwa granaty ręczne, pochodzące z okresu I wojny światowej. Znaleziska zostały już zneutralizowane.