Ministerstwo Zdrowia rozpoczyna realizację ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”, dzięki któremu do stacji pogotowia ratunkowego w całym kraju trafi 200 nowoczesnych karetek. Kilkanaście z nich trafi do woj. Lubelskiego, a dwie do stacji pogotowia ratunkowego w Białej Podlaskiej. Koszt dofinansowania do jednego ambulansu to 400 tys. zł.

Stacja pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej obsługuje karetki w powiatach: bialskim, parczewskim, radzyńskim i łukowskim. Dwie nowe karetki trafią do punktów wyjazdowych w Międzyrzecu Podlaskim i Radzyniu Podlaskim. Umowę na dofinansowanie ich zakupu w kwocie 800 tys. zł. podpisano 2 września w Punkcie Wyjazdowym Stacji Pogotowia w Międzyrzecu Podlaskim. W spotkaniu uczestniczył m.in. Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, pełnomocnik rządu ds. państwowego ratownictwa medycznego:

Z tego programu do województwa Lubelskiego trafi dwanaście nowych ambulansów. Myślę, że potrzeby są troszeczkę większe , ponieważ większość ambulansów przekracza ten wiek pięcioletni. Chcemy doprowadzić do tego, żeby każdy w Polsce ambulans ratownictwa medycznego miał nie więcej niż pięć lat.

W spotkaniu brał udział również wicemarszałek województwa Lubelskiego Dariusz Stefaniuk:

Współpraca pomiędzy samorządem woj. Lubelskiego, a rządem przynosi efekty. Zawsze o tym mówię. Jeżeli współpracujemy od gminy, poprzez powiat, poprzez województwo i rząd, tylko dobre projekty-to się wszystko nam spina, zaczynamy się rozwijać .

Bialskie pogotowie liczy 17 zespołów, tyle też karetek. W swoim zasięgu ma około 300 tys. osób.