Ponad 8 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Białej Podlaskiej podczas sprzedaży na jednym z portali ogłoszeniowych. Mężczyzna kliknął w otrzymany link, przez który miał zalogować się na swoje konto bankowe i odebrać gotówkę. W efekcie oszust, za pomocą kodów Blik wypłacił z konta pokrzywdzonego pieniądze.

Do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. Z relacji mężczyzny wynikało, że padł ofiarą oszustów. Dzień wcześniej jego nastoletni syn na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży spodenki. Krótko po tym otrzymał wiadomość z portalu, że przedmiot został zakupiony oraz prośbę o podanie adresu e-mail. Po tym za pomocą komunikatora skontaktowała się z nim osoba rzekomo zainteresowana zakupem.

Z uwagi na to, że syn podał adres e-mail rodzica, to już zgłaszający wykonywał kolejne operacje. Z informacji w przesłanej wiadomości wynikało, że mężczyzna musi kliknąć w przesłany link i zalogować się do swojego banku, by gotówka za sprzedany przedmiot trafiła na jego konto.

Mężczyzna dwukrotnie próbował zalogować się na konto, wpisując również otrzymane na telefon kody autoryzacyjne. Nie mógł jednak zalogować się na swoje konto. Kiedy już za pomocą aplikacji postanowił sprawdzić swoje konto zorientował się, że padł ofiarą oszustów. W wyniku działania sprawców z konta mężczyzny została wypłacona kwota ponad 8 tysięcy złotych. Wówczas postanowił zgłosić sprawę. Policjanci wyjaśniają okoliczności i poszukują sprawcy.