Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej po raz kolejny zorganizował akcję pomocy dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

GOK Biała Podlaska po raz kolejny dołączył do akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Przez trzy dni można było spotkać wolontariuszy lub pomóc osobiście. W piątkowe popołudnie (23 listopada) w kilku sklepach na terenie miasta można było spotkać wolontariuszy i pracowników ośrodka podczas zbiórki darów. – W tym roku postanowiliśmy ponownie dołączyć do akcji. Zbieramy produkty spożywcze, z których powstaną paczki dla osób starszych, samotnych i najbardziej potrzebujących pomocy w naszej gminie. Finał akcji planujemy na Mikołajki, razem ze strażakami będziemy odwiedzać te osoby i dostarczać mikołajkowe prezenty  – wyjaśnia Dariusz Chorąży, dyrektor GOK.

Wolontariuszy w piątek można było spotkać w większości sklepów PSS Społem w Białej Podlaskiej oraz Lewiatan również w Białej i Rakowiskach.

Z kolei dla klientów marketu Carrefour podczas zbiórki wystąpiły dwa zespoły ludowe z terenu gminy Biała Podlaska.

 

Swoją pomoc można było ofiarować również w sobotę. Podczas „Potańcówki u Andrzeja” w Dokudowie również zbierane były dary dla potrzebujących. Biletem wstępu na imprezę była tabliczka czekolady na rzecz akcji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Potańcówka u Andrzeja

Ostatnim dniem kiedy można było podarować produkty od siebie była niedziela. Wolontariuszy można było spotkać podczas Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów która odbywała się przy kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej oraz przy kościele w Sworach. Tam na darczyńców czekali strażacy z OSP KSRG Sławacinek Stary.

fot. Agnieszka Borodijuk