Dziewiętnastu trenerów kandyduje na stanowisko trenera kadry kobiet. Jest w śród nich były lewoskrzydłowy AZS AWF Biała Podlaska Paweł Tetelewski.

Paweł to kielczanin z pochodzenia. W 2003 roku z VIVE Kielce zdobył mistrzostwo Polski. Najlepsze swoje lata piłkarskie spędził w bialskim AZS AWF. Szkolił w VIVE młodzież, prowadził w tym klubie drugą drużynę, trenował drugoligowych szczypiornistów AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce, był trenerem występującego w Superlidze KSS Kielce, a największe sukcesy odnosił z kobiecą drużyną Vistalu Gdynia, z którą zdobył między innymi mistrzostwo Polski i dwa krajowe puchary. W 2018 roku objął występujące w PGNiG Superlidze piłkarki ręczne Korony Handball Kielce. Z tą drużyną pracuje obecnie.

Dziś pracę rozpoczęła komisja konkursowa, która przeanalizuje oferty i wyłoni jedną lub dwie kandydatury. Przejdą one do drugiego etapu, podczas którego związek może zaprosić wskazane osoby na indywidualne rozmowy kwalifikacyjne. Decyzja powinna zapaść do 19 sierpnia.