31-letni kierowca doprowadził do zderzenia z osobówką i chciał uciec z miejsca zdarzenia. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności zamienił się miejscami z pasażerem. Policjanci przeprowadzili badanie na obecność alkoholu u 31- latka. Urządzenie pokazało niemal 2,5 promila. Z relacji mężczyzn wynikało, że 31-latek właśnie odwoził z pracy swojego kolegę, który również był nietrzeźwy.

Wczoraj po południu dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji z udziałem prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcy.  Do zdarzenia doszło po godzinie 16.00 na ulicy Witoroskiej w Białej Podlaskiej.

Ze wstępnych ustaleń będących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że kierowca osobowego renaulta, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z audi. Po tym chciał uniknąć odpowiedzialności próbując oddalić się z miejsca zdarzenia. Uniemożliwiły mu to będące tam osoby. Kiedy mężczyzna zobaczył nadjeżdżający radiowóz wsiadł do renaulta zajmując miejsce pasażera. Na niewiele zdały mu się te fortele. Policjanci od razu wyczuli od niego woń spożytego alkoholu. Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wykonane zostało też badanie retrospektywne, które pozwoli ustalić stan w jakim znajdował się mężczyzna w chwili zdarzenia.

Funkcjonariusze ustalili też jego tożsamość. Okazało się, że jest to 31-letni bialczanin. W rozmowie z mundurowymi przyznał się do kierowania autem w chwili zdarzenia. Potwierdził to również podróżujący z nim pasażer, który także był nietrzeźwy. Z relacji mężczyzn wynikało, że 31-latek właśnie odwoził z pracy swojego kolegę.